Bilişim, son yıllarda hızlı ve çok gelişen iş alanlarından biridir. Bilgisayar kullanımı, telefon kullanımı ve bunlara dayalı yazılımların artması bunlara bir nedendir.  Bu gelişim ülkemiz için önemli ancak en önemlisi insanlık ve dünya için de önemlidir. Dünyaya yön verebilen sektörlerden biri de bilişimdir.

Eğitim alanından tutun savunma sanayisine kadar, e-ticaret dahil bir çok alanda bilişim sektörü gün geçtikçe değer ve önem kazanmaktadır. 2019 Aralık ayında kurduğumuz İdea Platform bu sektöre öncülük etme amaçlı ve insanların işlerini hızlandırıp güçlendirecek uygulamalar üretmek amaçlı kurulmuştur.

Son zamanlarda dünyada görülen COVID-19 diğer adıyla coronavirüs salgının verdiği etkiler ile bilişimin değeri çok daha artmıştır. Örneğin bir çok firma evden çalışma sistemine geçti. Evden çalışabilmesi için personelini takip etmesi gerek, toplantı düzenlemesi, iş planması gerek. Bunların tek çözümü web tabanlı bulut uygulamalar. Bu sorunları bulut uygulamalar ile çözebildiğimizi gördük. Yaşadıklarımızdan dolayı bilişimin, yazılımın değerini ve önemini bir kez daha anlamış olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir